Grįžti

Kalėdinių renginių ciklas

Pažintiniai etnokultūriniai renginiai Bendras žanras
Vytauto g. 69, Trakai
Trakų seniūnija
2021-12-01 - 2021-12-31
t35-egls-ievbimas

Pajusk Kalėdas Trakuose

Dekoracijomis išpuoštos vitrinos, susirūpinusiais, bet švytinčiais veidais skubantys praeiviai,  kūčiukų ir imbierinių meduolių kvapas - kur tik pasisuksi, aptiksi gražiausių žiemos švenčių ženklų. Kalėdos - tai laukimo, džiaugsmo ir vilties šventė. Atrodo, Kalėdų dvasia pasiraitojusi rankoves pati imasi darbo, viskas aplink pagražėja ir suminkštėja. Tai laikas, kai norisi dalintis laime ir šiluma.

Laikas, kai Trakai kviečia iš naujo pažinti miestą ir pasinerti į jį drebinantį, įspūdingą Kalėdinių renginių ciklą - ,,Trakai – Kalėdų senelių sostinė”. Renginių ciklas atidaromas  gruodžio mėn.  pirmą savaitgalį  ir tęsiasi  iki Trijų karalių. Šventės atidarymo metu įžiebiama Kalėdinė eglutė, rajono Meras simboliškai perduoda rajono valdymą Kalėdai, kuris garbingai perėmęs rajono valdymą ir įsikūręs pilies apžvalgos aikštelėje esančioje rezidencijoje, kiekvienam atvykusiajam padeda patikėti šventiniu stebuklu. Įvairiose miesto vietose vyksta įvairūs koncertai, teatralizuoti vaidinimai, dovanėlių mugės. Kalėdų senelių sostinėje šventės prasmę ir džiaugsmą patiria visi  - tiek trakiečiai, tiek šalies ir užsienio svečiai, tiek maži  ir dideli.

Su Kalėdomis susijusios įvairios vietinės, regioninės bei krikščioniškos tradicijos, kurios apima Advento laikotarpį ir tarpušventį nuo Kalėdų iki Trijų karalių. Šiuo laikotarpiu atsispindi istoriškai susiformavusios laukimo ir šventimo tradicijos, į kurias jau įsipina naujos. Trakuose ir  rajone Šv.Kalėdų laikotarpiu vyksta Adventinės popietės, vakarai, kuriuose dainuojamos Advento dainos, šokami rateliai, žaidžiami tam laikotarpiui būdingi žaidimai. Vyksta įvairių rankdarbių gamyba, edukacijos.  Vakaronių metu prisimenami tradiciniai  Advento vakarojimo darbai, pasakojamoji tautosaka, vyksta žmonių tarpusavio bendravimas, ragaujami pasninko valgiai.   Visų  seniūnijų centruose (pagrindiniame miestelyje) taip pat vyksta eglutės įžiebimo šventės, Kalėdiniai koncertai, padėkos vakarai. Renginiai skirti įvairaus amžiaus grupėms vyksta įvairiose erdvėse.

Ar žinai kuo kvepia Kalėdos? Ogi kasdieniais mažais ir dideliais stebuklais, kurie nuolat vyksta Trakuose!

Audio gidai

Kalėdinių renginių ciklas
Kalėdinių renginių ciklas
02:35