Grįžti

Kino pavasario filmo „Herojus“ peržiūra

Bendras renginys Kino
Vytauto g. 69, Trakai
Trakų seniūnija
2022-06-02 22:00 - 23:30
herojus-afisa

Trakų viešosios bibliotekos kino vakarų projektas „Migruojantis kinas“ sugrįžta ir birželio – rugsėjo mėnesiais vėl dovanos gero kino dozę Trakų miesto ir rajono gyventojams bei svečiams.

Birželio 2 d. 22 val. kviečiame į pirmąjį kino seansą, kuriame filmas „Herojus“ (rež. Asghar Farhadi, Iranas, Prancūzija, persų k. su lietuvių k. subtitrais, 127 min., N-13, 2021).

Kino seansas vyks kiemelyje prie bibliotekos, Vytauto g. 69, Trakai. Esant blogoms oro sąlygoms – bibliotekoje.

Asgharas Farhadi (g. 1972 m.) yra Irano kino meistras, net du kartus apdovanotas Oskaru už geriausią užsienio filmą: už „Išsiskyrimą“ (2011 m.), taip pat gavusį „Auksinį lokį“ Berlyne, ir „Komivojažierių“ (2016 m.), apdovanotą ir už geriausią scenarijų Kanuose. Kiti jo filmai: „Apie Eli“ (2009 m., „Kino pavasaris“), „Praeitis“ (2013 m.) ir „Visi žino“ (2018 m.).

Vienas svarbiausių šiuolaikinių Irano režisierių, Asgharas Farhadi dar sykį meistriškai nušviečia žmonių tarpusavio santykių sudėtingumą. Rahimas sėdi kalėjime už nesumokėtą skolą. Gavęs dvi dienas laisvės, jis pabando įtikinti skolintoją atsiimti skundą, tačiau įvykiai pasisuka nenumatyta linkme ir tenka priimti abejotinus sprendimus. Rahimas atsiduria virtinėje nebesuvaldomų situacijų, su vis daugiau dalyvių ir vis mažiau aiškumo.