Grįžti

Trakų žemės lenkų kultūros festivalis „Skambėk, lenkų daina!“ („Dźwięcz, Polska Pieśni!“)

Pažintiniai etnokultūriniai renginiai
t31-skambk-lenk-daina

Trakų žemės lenkų kultūros festivalis „Skambėk, lenkų daina!“ („Dźwięcz, Polska Pieśni!“)

Muzikos jėga - begalinė. Ji ne tik gydo, žadina prisiminimus, leidžia skleistis kūrybai bet ir vienija skirtingus požiūrius, skirtingas kartas, o kartais tiesiog pačią tautą. Lietuvos lenkų sąjungos Trakų rajono skyriaus organizuojamas tradicinis Trakų žemės lenkų kultūros festivalis kasmet kviečia puoselėti ir saugoti Lietuvos lenkų tautos autentiškas tradicijas bei kultūrinį – istorinį palikimą. Jau beveik trisdešimt metų trunkantis smagus renginys yra puiki galimybė integruoti tautos tradicijas į kultūrinį Lietuvos gyvenimą, saugoti savąją kultūrą, puoselėti, propaguoti ir reprezentuoti liaudies ir tautines tradicijas gimtoje šalyje ir už jos ribų, puoselėti toleranciją ir pagarbą kitų tautų kultūrai, skatinti lietuvių ir tautinių mažumų tarpkultūrinį dialogą.

Per Trakų rajono miestelius keliaujančios šventės metu dalyviai džiaugiasi ne tik šokiais ir dainomis, bet ir malda, parodomis, bendra eisena  ir kitais šventiškais dalykais. Tai pilnas giedros nuotaikos ir smagių tradicijų renginys. Per visą renginio gyvavimo laikotarpį šventė pasiekė tarptautinį lygį, todėl ji laukiama  ne tik Trakų krašto gyventojų, bet ir dalyvių, svečių iš įvairių šalių. Dažniausiai pasiruošimas festivaliui prasideda gan anksti, kas užtikrina išbaigtumą, savalaikiškumą ir puikią nuotaiką. Kolektyvai renkasi bendroms repeticijoms, rengiamos kūrinių aranžuotės, vyksta susitikimai su orkestru, ruošiamasi parodai ir pan. Renginys pasižymi savo aukšta kokybe - meno mėgėjų kolektyvai kartu su profesionaliais orkestrais bei atlikėjais, tokiais kaip Evelina Sašenko, gali pasirodyti vienoje scenoje ir atlikti bendrus kūrinius.

Jei bandytume pamatuoti šį renginį skaičiais nuo jo gyvavimo pradžios, viskas atrodytų taip: du šimtai kviestinių kolektyvų, virš dešimt tūkstančių dalyvių ir virš penkiasdešimt projekto renginių. Tačiau ar įmanoma pamatuoti skaičiais sukurtas emocijas, nuotaiką ir dalyvaujančių šventėje laimės lygį? Vienareikšmiškai – ne! Tik atvykus į festivalį galime patirti šį unikalų džiaugsmą ir susipažinti su Lietuvos lenkų tautos autentiškomis tradicijomis bei aplankyti daug puikių vietų visame Trakų krašte.