Grįžti

Viešpaties Apsireiškimo Šv. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto atlaidai

Renginiai pagal liturginį kalendorių
214 8, Senieji Trakai
Senųjų Trakų seniūnija
2021-07-18
p1111556-1

Gauti nuodėmių atleidimą ir patirti bendrystę

Senųjų Trakų pasididžiavimas – neogotikos bruožų turinti, architektūros paminklu paskelbta Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčia, įsikūrusi netoli pačių Trakų, netoli geležinkelio stoties esančiame kaimelyje. Dabartinė bažnyčia atkurta dar XIX a. pabaigoje, kuomet techniko A. Mikulskio pasiūlytu projektu čia buvęs vienuolynas buvo pertvarkytas į dabar esamus maldos namus. Patyrusi istorinių aplinkybių atneštų nuostolių 1921 m. bažnyčia buvo galutinai restauruota.

Kiekvieną vidurvasarį, karščiu alsuojantį liepos mėnesį, visi kraštiečiai ir atvykę svečiai kviečiami į iškilminguosius Šv. Benedikto ir škaplierinės atlaidus. Šv. Benediktas išgarsėjo savo stebuklais, ištverminga kova su pagundomis. Šventasis tapo daugelio sričių globėju: žemdirbių, inžinierių ir architektų, chemikų, moksleivių ir kt. Jo užtarimo meldžiama prašant apsaugos nuo velnio pagundų. Vilniaus arkivyskupijoje Europos globėjui šv. Benediktui dedikuota ši vienintelė Senųjų Trakų bažnyčia.

Šv. Benediktas su dvyne seserimi Scholastika gimė 480 m. Nursijos mieste, turtingoje šeimoje.  Romoje studijavo teisę ir literatūrą, tačiau greitai paliko šį miestą ir pasitraukė į atokesnes vietoves. Ieškodamas artimesnio ryšio su Dievu apsigyveno Subiako oloje, vėliau pavadintoje Sacro Speco (Šventąja ola). Benediktas susilaukė daug pasekėjų. Subiako apylinkėse jis įkūrė 12 vienuolynų, kuriuose gyveno po dvylika vienuolių. Viduramžiais benediktinų vienuolynai paplito visoje Europoje. Šis religinio gyvenimo būdas buvo toks vaisingas, kad 1964 m. popiežius Paulius VI Benediktą paskelbė Europos globėju.

Senuosiuose Trakuose vykstančių atlaidų metu Šv. Mišias aukoja Trakų miesto ir Senųjų Trakų parapijų kunigų bei kviestinių gretimų parapijų klebonai. Susirinkusieji gieda psalmes, Dievo garbinimo bei šlovinimo giesmes, kunigai iškilmigai skaito aukos liturgiją bei vyksta tradicinė atnašų procesija. Pasibaigus bažnytinei atlaidų procesijai parapijiečiai ir šventės svečiai kviečiami susirnkti istorinėje Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo vienuolyno piliavietėje.

Visi kviečiami pasiklausyti specialiai šventei paruoštos muzikinės programos bei apsilankyti čia įsikūrusiuose meno  dirbtuvėse, amatininkų mugėje. Mažiausieji šventės dalyviai taip pat nelieka pamiršti – jų laukia nuotaikingos pramogos ir linksmybės.  Šventė sujungia visus – mažus ir didelius, jaunus ir senus – į vieną didelę, šiltą tikinčiųjų bendruomenę. Juk atlaidai  didžiausia parapijos šventė, kurioje tiktintieji gali gauti ne tik nuodėmių atleidimą, bet ir  patirti bendryste su Dievu, žmogumi bei pačiu savimi.

Audio gidai

Viešpaties Apsireiškimo Šv. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto atlaidai
Viešpaties Apsireiškimo Šv. Mergelei Marijai ir Šv. Benedikto atlaidai
02:57