Grįžti

Lentvaryje pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai

2022-01-17
Kultūra

Susitelkę kaip ir 1991 m. sausį, lentvariečiai dalyvavo Sausio 13-osios dienos minėjime, skirtame pagerbti mūsų laisvės gynėjus. 

1991 m. sausį tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę nuo sovietų karinės agresijos. Beginkliai žmonės, vedini nenumaldomo laisvės troškimo, stojo prieš sovietų valdžios tankus ir automatus, nuo kurių žuvo keturiolika Lietuvos laisvės gynėjų, o šimtai jų buvo sužeisti. Anuomet didžiausias ginklas buvo žmonių susitelkimas šio pavojaus akivaizdoje, todėl, net ir praėjus 31 metams, Lentvario kultūros rūmai kvietė prisiminti iškovotą pergalę bei jos didvyrius ir dalyvauti Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose Lentvaryje.

Sausio 13-osios rytą Lentvario kultūros rūmų languose, kaip ir visoje Lietuvoje, sužibo atminimą, pagarbą ir pergalę simbolizavusios žvakeles, skirtos prisijungti prie kilnios pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Vidudienį, susitelkę kaip ir 1991 m. sausį, lentvariečiai dalyvavo Sausio 13-osios dienos minėjime, skirtame pagerbti mūsų laisvės gynėjus. Bendruomenės nariai drauge su Lentvario Motiejaus Šimelionio ir Henriko Senkevičiaus gimnazijų ugdytiniais uždegė žvakeles už žuvusiuosius laisvės gynėjus, rankose laikydami simbolinį neužmirštuolės žiedą, neleidžiantį užmiršti, kiek ryžto, užsispyrimo ir pastangų pareikalavo laisvė. Minėjime dalyvavę svečiai: Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, mero patarėja Jovita Sajavičienė, Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, klebonas kun. Gintaras Petronis – dalijosi savo prisiminimais ir mintimis apie Sausio 13-osios įvykius. Po minėjimo visi buvo pakviesti į Lentvario Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje aukojamas Šventąsias Mišias už Lietuvos laisvės gynėjus. Pamaldų metu giedojęs choras „Viltis“ (vadovas Jevgenij Barkovskij) sukūrė patriotišką atmosferą, skatinusią atsigręžti atgal ir apmąstyti, ką kruvinojo sausio įvykiai reiškia kiekvienam iš mūsų.

Vakarop lentvariečiai ir svečiai rinkosi Lentvario kultūros rūmų salėje, kurioje įvyko fotografo, aktų žanro atstovo Alfredo Girdziušio (1948-2015) interaktyvios fotografijų parodos „Gyvasis Sausis. Atminty ir širdy“ atidarymo renginys. Paroda pasakoja apie įvykius, kuriuos Lietuvai teko patirti lemtingąjį 1991 m. sausį: nuotraukose slypi tų dienų žmonių drąsa, atsidavimas, susitelkimas, tikėjimas ir vienybė. Šie įvykiai yra vis dar gyvi, tiek atmintyje, tiek širdyse. Fotografijų paroda „Gyvasis Sausis. Atminty ir širdy“  eksponuojama Lentvario kultūros rūmų salėje iki kovo 11 d.

Džiaugiamės, kad minėjimas sulaukė didelio Lentvario bendruomenės įsitraukimo. Dėkojame už bendradarbiavimą Alfredo Girdziušo sūnui Pijui Girdziušui, Lentvario parapijai ir Trakų rajono savivaldybei.