Apie mus

Spauskite "Daugiau", norėdami sužinoti plačiau apie Trakų krašto nematerialų kultūros paveldą
Daugiau

Apie mus

Savo unikalumu ir gausa garsėjantis Trakų krašto nematerialus kultūros paveldas - tai dabartį ir praeitį bei kultūrų įvairovę, jungiantis gyvybingumo tiltas. Juo keliaujantys, turi galimybę atrasti savo šaknis, ryšį su praeitimi, susipažinti su Trakų krašto papročiais, tradicijomis, muzika, kultūrinėmis erdvėmis ir dar daug kitų dalykų, kuriuos praktikuojant ir jais mėgaujantis, prisidedama prie šio paveldo išsaugojimo.

„Nematerialaus kultūros paveldo populiarinimas Trakų rajono savivaldybėje e-rinkodaros priemonėmis“ – vienintelis projektas Lietuvoje supažindinantis su Trakų nematerialiuoju kultūros paveldu ir jo reikšme bendruomenės ar grupės tapatybės ir tęstinumo požiūriu bei pristatantis nuo paveldo neatsiejamą kultūrų įvairovę.

Trakų rajono nematerialus kultūros paveldas, jo raiškos sritys skirstomos pagal penkias kategorijas:

  • pažintiniai etnokultūriniai renginiai,
  • meno mėgėjai, puoselėjantys etnokultūrinę veiklą,
  • tradiciniai prekymečiai,
  • etnopopietės edukaciniai užsiėmimai,
  • renginiai pagal liturginį kalendorių.

Išskirti ir unikalūs penki turistiniai maršrutai leis geriau pajusti šių renginių dvasią, patirti Trakų krašto sakralumo ir gamtos harmoniją bei aplankyti  gražiausius mūsų krašto kultūrinius objektus.

Kaip nepasiklysti gausoje ir nuo ko pradėti? Filmai, pristatantys Trakų kraštą lai būna raktas į naujų įspūdžių ir patirčių labirintą. Tegul tai būna kelionė laiku su galimybe išgirsti kartų sąskambius, atrasti praeitį, dabartį ir ateitį, jungiančias kūrybos ir tradicijų gijas.