Grįžti

Valstybės dienos progra Lentvaryje nuvilnijo Tautiškos giesmės banga

2022-07-08
Kultūra
Liepos 6-ąją, kaip ir kasmet, Lentvario bendruomenė bei miesto svečiai minėjo prie Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios plevėsuojant Lietuvos vėliavoms bei skambant patriotiškoms dainoms.
„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėja gimė dar 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną. Taip garsiai buvo pranešta, kad Lietuvos vardui – 1000 metų.
Lygiai 21 valandą, sustoję visi kartu, iš visos širdies bei su didele pagarba lentvariečiai ir miesto svečiai sugiedojo Tautišką giesmę, prie kurios prisijungė ir Lentvario mėgėjų meno kolektyvai. Taip pat šio gražaus minėjimo su kraštiečiais nepraleido bei sveikinimo žodžius tarė Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Kietavičius, tarybos nariai: Teresa Solovjova, Vygandas Lenkauskas, Darius Mechovskis ir Lentvario miesto seniūnas Vytas Rukšėnas bei Lentvario parapijos klebonas kunigas Gintaras Petronis. 
Šventinė nuotaika neatslūgo ir liepos 7-ąją, kadangi Lentvario kultūros rūmų salėje buvo rodomas lietuvių režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas apie lietuvio Simo Kudirkos pasaulį pavergusią istoriją. Tai savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, surinkęs daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje filmas.
Labai džiaugiamės, kad lentvariečiai yra neabejingi Lietuvos valstybinėms šventėms bei Lietuvai svarbiems kino filmams. Iki kitų susitikimų!