Grįžti

Onuškio kermošius

Tradiciniai prekymečiai
Kipro Petrausko aikštė, Onuškis
Onuškio seniūnija
2021-08-28
dsc05199-1

Rudens nuspalvintas Onuškio kermošius

Pilnomis kišenėmis aukso ir spalvų atkeliavęs ruduo, neišvengiamai su savimi atsineša šiek tiek nostalgijos ir liūdesio.  Jam išblaškyti Onuškio bendruomenė kasmet buriasi į tradicija tapusį renginį - “Onuškio kermošių”. Iš senų laikų atkeliavusiai tradicijai - visiems kas savaitę sugužėti į miestelio širdį – Kipro Petrausko aikštę – palaipsniui ėmus blėsti, vietos bendruomenė ėmėsi priemonių tai pakeisti.  Ilgus metus brandinta idėja virto realybe - pritaikant šiuolaikinius standartus atitinkančias pasilinksminimo formas bei nepamirštant vietos papročių ir tradicijų, kiekvienais metais rengti Onuškio kermošių, kuris suburia visas seniūnijoje veiklą vystančias bendruomenes, įstaigas, vietos krašto menininkus, kultūros puoselėtojus, amatininkus, vietos gyventojus ir svečius.

Kai rudens darbai baigti, o aruodai užpildyti gardžiausiomis daržovėmis ir vaisiais, gyventojai kviečiami apsilankyti kaimo gėrybių mugėje, kurioje kiekvienas gali ne tik įsigyti, bet ir pats prekiauti savo saldžiausiais kepiniais, rankdarbiais ar kitomis gėrybėmis. Kiekvienas miestelėnas taip pat yra maloniai kviečiamas įsitraukti į įvairiausius smagius užsiėmimus, suteikiančius galimybę pajusti nematerialiojo kultūros paveldo svarbą. Šventės metu seniūnijos kaimai ir įstaigos, bendruomenės, organizacijos unikaliai įruoštuose kiemeliuose pristato save ir savo veiklos pasiekimus. Taip pat gaminami ir degustuojami kulinarinio paveldo patiekalai, aktyviausi šventės dalyviai rungiasi įvairiausiose rungtyse bei varžytuvėse.

Šventė, neapsieina ir be tradicinių miestelio apeigų, nuotaikingų dainų ir šokių. Renginio dalyvių nuotaiką tradiciškai praskaidrina nuotaikingos nominacijos bei sveikinimai, skiriami darbščiausiems krašto ūkininkams, šventės jubiliatams ir gražiausiai besitvarkančioms sodyboms bei įstaigoms. “Onuškio kermošius” stipriai praturtina vietos bendruomenės laisvalaikį, aktyviai skatina nenusigręžti nuo senųjų krašto tradicijų, stiprina žmonių tarpusavio santykius, o atvykusiems dovanoja smagiausius patyrimus ir atmintin įsirėžiančias džiugias emocijas.