Grįžti

Visi turistiniai maršrutai pagal nematerialaus kultūrinio paveldo temas

Bendras renginys
Vytauto g. 69, Trakai
Trakų seniūnija
2022-03-01 - 2022-09-30

Etnokulturiniai renginių maršrutai

Tris dienas trunkantis linksmas, pilnas spalvų, meno festivalių, atrakcijų, pramogų, smagios muzikos ir giedros nuotaikos pripildytas renginys "Trakų vasara" – puiki proga susipažinti tiek su nematerialiuoju, tiek su materialiuoju Trakų rajono kultūriniu paveldu. Kiekvienai dienai skirtas turistinis maršrutas, leis geriau pažinti Trakų kraštą bei sukrauti smagių prisiminimų bagažą. Vienus maršrutus įveiksite pėsčiomis, kitiems įveikti - prireiks dviračio ar automobilio. Tegul pažinimo kelionė prasideda!

 Meno mėgėjų, puoselėjančių etnokultūrą, maršrutai

Keliaudami šiais maršrutais (šiuo maršrutu)  ne tik susipažinsite su skirtingų Lietuvos regionų muzika ir tradicijomis, bet stabtelėję būties akimirkoje, pajausite ore tvyrančią toleranciją ir pagarbą kitų tautų kultūrai. Aplankysite daug puikių Trakų krašto vietų: nuo architektūros lobyno iki įspūdingų gamtos turtų. Maršrutai keliaujantiems taip pat žada pažintį su Trakų krašto tradiciniais amatais bei įvairių šalių virtuvių patiekalais. Atrask ir pažink, kad gražiausi dalykai būtų išsaugoti!

Tradicinių prekymečių maršrutai

Trakus garsinantis „Rotušės turgus“ byloja apie šio krašto prekiavimo papročius, kuomet žmogui tai buvo ne tik ūkinė reikmė, bet  ir galimybė  pabendrauti bei sužinoti visas naujienas. Keliaujantys šiais maršrutais turės puikią progą  pajausti prekymečių dvasią ir aplankyti Trakų kraštą garsinančius objektus tokius kaip: Trakų pilis, Trakų bazilika,  Aukų kalnas, Trakų senamiestis ir kt. Norintys galės paragauti įvairių šalių virtuvių patiekalų bei susipažinti su Trakų krašto tradiciniais amatais.

Etnopopietės, edukacinių užsiėmimų maršrutai

Trakuose kalėdinių renginių ciklo metu Trakų kultūros rūmuose įsikuria Kalėdinės etnodirbtuvės – Kalėdų fabrikas, kurio metu vyksta užsiėmimai skirtingų veiklų baruose.  Teatro, dainavimo meno moko profesionalūs menininkai, dailininkai. Kalėdų fabrikas galingas tampa tuomet, kai jį užplūsta žmonės. Tik tuomet gamybos procesai įgauna pagreitį, ima dirbti staklės, skambėti juokas, ore ima tvyroti dažų ir vaško kvapas. Dalyvavaimas šiose etnodirbtuvėlėse, “Kelionė pas Kalėdų senelį” kalėdiniu traukinuku -  tai dalis kalėdinio maršruto, siūlančio pabėgti nuo skubančio, lekiančio ir susirūpinusio kasdienio pasaulio. Mažumėlę sustoti ir įsiklausyti į tiksinčios dabarties akimirką.  

Renginių pagal liturginį kalendorių maršrutai

Šis maršrutas - tai 35 kilometrai džiaugsmo, maldos, bendrystės, nuovargio, šlovinimo giesmėmis ir gražiausio rudens nuotykio kelionė. Tai puiki galimybė aplankyti Trakų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo baziliką, kuri yra unikalus tikėjimo ir Lietuvos kultūros istorijos paminklas.

Tai puiki proga pakeliauti Vytauto Didžiojo keliu, kuris supažindina keliaujančius su svarbiais Vytauto Didžiojo gyvenimo įvykiais bei jo nuopelnais ir daug kitų Trakų kraštui svarbių objektų. Piligriminės kelionės – susikaupimo kelionės. Tegul sakralumas ir vidinė ramybė ramiai nusėda mintyse ir širdyje.